Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sukmisstři - Myši

9. 5. 2008

Sukmisstři vs. MyšM.A.S.H. : Velký sýrový výprask..

Díky vítězství nad Pruty jsme si již na 99 % zajistili postup do vyřazovacích bojů z prvního místa, přesto jsme však nehodlali usnout na žíněnkách. V předposledním zápase čtvrtfinálové skupiny nás čekal totiž MyšMASH a – ostatní týmy prominou – to je pro nás, vzhledem k přátelským vazbám se Sokolími zmetky, pardon členy Sokolí letky a nejnověji i jednoho třímetrového monstra, jakoby vystřiženého z kabinetu doktora Caligariho, prestižní souboj No.1. Pravdou sice je, že Myším se letos v Harcovce příliš nedaří, ale o to větší motivaci uspět měli právě v tomto měření sil. Naše eskadra byla kompletní, pouze Jelen bojoval s nějakou virózou a nenastoupil do zápasu úplně fit.

Ti, kdož ještě mají v paměti výtečný zápas z loňského semifinále, stejně jako my, jistě očekávali pořádně vyhecovaný a fyzicky náročný souboj s velmi vyrovnaným průběhem. Jaké proto bylo naše překvapení, když notičky tohoto zápasu se od našich představ lišily asi jako sexy mozek Jirky Paroubka od obsahu lebeční dutiny Alberta Einsteina. Do zápasu jsme vtrhli jako velká voda, vlna tsunami, která nemilosrdně drtí vše v cestě na padrť a třísky. Hned v první minutě si rychle vyměnili míček Lukas se Zdeňkem a druhý jmenovaný učebnicovou ránou vyhnal pavouky z růžku myšmaší branky. O pár chvil později mi Luboš přistrčil balónek na střed a já podle hesla, když nevíš co s myšem, napal ho na bránu, vyslal docela nepovedenou haluz, která proklouzla klimbající gólmane pod sukní a skončila v síti. Aby toho nebylo málo, po dalších dvou minutách jsem ve dvojici se Zelím přečíslil obranu soupeře a sparťanský výtržník se štěstím navýšil náš náskok již na tři góly.

To už vypadalo bratrstvo myší packy lehce na ručníček. Alespoň jakous takous zápletku zařídil o chvíli později Olda Říha, v civilu frontman  Katapultu, snížením na 3:1. Nicméně naděje na hlodavčí zvrat žila asi tak 20 sekund, poté jsem totiž ze vzduchu šťastně tečoval obtížnou nahrávku za záda Martiny počtvrté a vrátil nám tak pohodlné vedení. Do poločasu jsme tým soupeře vcelku jasně přehrávali a v jejich obranném pásmu předváděl náš útok místy doslova kočičí kusy. Těsně před pauzou navíc po souhře se Zdendou zvýšil na 5:1 Suky a zatloukl tak poslední hřebíček do rakvičky myšmaších ambicí v tomto zápase.

Jak skončil prví poločas, tak začal i druhý, to jest gólovou zásilkou do schránky našich chlupatých přátel, úspěšným doručovatelem byl tentokrát Zelí. A když během chvíle zásluhou další trefy letenského rolbaře a poté i Zdeňka narostlo skóre již na hrozivých 8:2, vznášela se v hale vůně debaklu s příchutí dobře uleželého sýra. Tempo z první půle poté viditelně opadlo a hra konvertovala k průměru, alespoň tedy z naší strany. Soupeř však nehodlal dát svůj myší kožíšek lacino, bojoval a přece jen se mu začalo dařit i střelecky. Zejména díky pokusům z dálky a poněkud bohorovnému přístupu naší obrany se MyšMASHi podařilo snížit až na 8:5, takže to vypadalo, že se přece jen dočkáme pokusu o dramatického vyvrcholení. To bychom ovšem nesměli mít v kádru Zdénu, který vyMyšlel mazanou příhru za bránu a uvolnil tak zcela volného Tlumču, jenž pak se zkušeností sobě vlastní definitivně podepsal  myší ortel. Za stavu 9:5 a s půlminutou do konce by našemu soupeři už nepomohl ani Velkej Tvrdej Marvin. V zápětí rozhodčí pískal konec a vítězství bylo naše.

 

V tomto vysoce anticipovaném mači jsme tedy potvrdili stoupající střeleckou formu a prosadili se až překvapivě velkým počtem vstřelených gólů, na druhou stranu za rozhodnutého stavu přišlo i již taknějak obvyklé polevení v obraně, z čehož rezultoval rovněž největší počet branek obdržených. Soupeři budiž ke cti, že se snažil hrát s námi otevřenou partii, nicméně vzhledem k průchodnosti a neorganizovanosti jeho obrany se to neukázalo jako právě optimální řešení. Ale četní diváci si jistě přišli na své….